Однією з найактуальніших проблем сьогодні є цькування (булінг) серед дітей. Прийняття 18 грудня 2018 року Верховної Ради України Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії бюджету (законопроект №8584) немає для кожного ряду змін у вирішенні вищої проблеми. Так, розпорядження законодавчо визначене поняття булінг, внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення України та ряду Законів України.
Поняття «булінг».
Булінг (цькування), через діяльність учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві. У той самий час, коли застосовуються засоби електронних комунікацій, які навчаються за допомогою малоліткої чи неповнолітньої особистості або такої особи іншими учасниками освітнього процесу, внаслідок чого могла бути започаткована школа психічного або фізичного здоров'я потерпілого.
Типовими позначками булінгу (цькування) є:
o систематичність (повторюваність) дії;
про наявність сторінки - кривдник (булер), потерпілій (жертва булінгу), спостерігачі (за наявність);
o діяння або бездіяльність кривдника, наслідком якого є запобігання психічній та / або фізичній школі, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та / або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Адміністративна відповідальність за булінг.
Відтепер такі дії вирішують правопорушення та тягнуть за собою адміністративну відповідальність у разі штрафу від п'ятдесяти до незалежних мінімумів доходів громадян (збільшення - 850-1700 грн.) Або громадських робіт на двадцять років. Якщо буде скасовано групову групу осіб або повторно пройдено рік після накладення адміністративного стягнення, штраф від двох до двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 1700-3400 грн. або громадські роботи на строк від сорока до шистдесяти годин.
Слід зазначити, що за правопорушення дітей до 16 років не відповідає відповідальність своїх батьків. За свою дію громадяни від 16 років не відповідають відповідальності особистості. Також передбачається та відповідальність за слухання випадкових грошей, а це 850-1700 грн. або виправні роботи до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.
Права та обов'язки здобувачів освіти.
У закладі освіти мають захищати дітей під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, булінгу (твердження), приниження рівня безпеки та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що створюють школу здоров'я, запобігають життю ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.
На отриманні соціальних та психолого-педагогічних послуг матимуть право:
o особа, яка постраждала від булінгу (цькування),
про особу, яка стала свідком боулінгу,
o особистість, яка вчинили булінг (цькування).
При цьому можна придбати освіту, зокрема:
o поважати гідність, права, свободу та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, підтримувати етичні норми;
o відповідально та дбайливо переглядати власне здоров'я, здоров'я оточуючих, довкілля;
o повідомляє керівництво закладом освіти про фактичне існування (оцінювання) за допомогою них, педагогічних, працівників, інших осіб, які виконуються до освітнього процесу, повідомляють, що вони були особисто або про те, що отримали достовірну інформацію від інших осіб.
Права та обов'язки освітян.
Педагогічним працівникам та керівникам закладів освіти слід уважно ставитись до всіх випадків булінгу, повідомляти про них, уважно розглядати заяву, вживати заходи проти протидії булінгу, розробляти плани, публікувати свої сайти та вчасно інформувати органи національної поліції та служб у справах дітей випадкових грошей. В іншому випадку передбачена адміністративна відповідальність за навчання таких ситуацій.
Керівник закладу освіти може створити створення в закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та боротьби з грудьми, також:
o розглядатиме заяви про випадки булінгу (цькування): здобувачі освіти, їхні батьки, законні представники, інші особи та видає рішення про проведення розслідування;
o заклик про засідання комісій з огляду випадків виникнення грошей (збивання) для прийняття рішення щодо результатів проведеного розслідування та запровадження відповідних заходів реагування;
o впровадження реалізації заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг, що забезпечують освіту, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).
У закладі освіти мають бути виготовлені:
o правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;
o план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти;
o порядок подання та огляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладах освіти;
o порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та відповідальність осіб, початкових до булінгу (цькування).
Права та обов'язки педагогічних працівників, інші особи, які застосовуються до освітнього процесу також розширились. Відтепер вони також можуть мати право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, в тому числі кількох груп (перевірка), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що створюють школу здоров'я та людей повідомляти керівництво закладом освіти про фактичний розвиток (оцінку) за допомогою здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які виконуються до освітнього процесу, повідомляють, що вони були створені, або відомості про отримані від інших осіб, вжити невідповідних заходів припинення булінгу (цькування).
Усі випадки булінгу в школі мають розглядати створені в закладах комісії з розгляду випадків цькування.
Відповідальність.
Запам'ятайте себе та навчіть свою дитину про відповідальність за заподіяння школі іншим особам. До адміністративної відповідальності відповідають 16 років, а також відповідальність за вчителя дітей не вимагає їх батьків.
Булінг - штраф 850-3400 грн., Громадські роботи від 40 до 100 років. (ст.173-4 КУпАП).
Викрадення чужого майна (крадіжки, шахрайство) - штраф, виправні роботи до 1 міс., Адмінарешт - 5-10 діб, повторно - збільшені штраф, виправні роботи - 1-2 міс., Адмінарешт - 10-15 діб (ст. 51 КУпАП ).
Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чипляння до громадян та інші подібні дії) - штраф, громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 173 КУпАП).
Ухиляння батьків від виконання обов'язків виховання дітей важкої тяжкості для адміністративної відповідальності, відповідно до ст. 50 Сімейного кодексу України, батьки пов'язані: вислухати дитину в дусі поваги до прав та свободи інших людей.
Нормами цього закону не передбачається внесення змін до Кримінального кодексу України запрошенням запровадження кримінальної відповідальності за скоєння правопорушень, пов'язаних з цибулиною (злиттям), через скоєння правопорушника при вчиненні бюджету (перевірки) інших дій, які визначають відповідні статки Кримінального кодексу України, навпаки - запобігання тілесних ушкоджень різних видів тяжкості інших. За такі дії з 16 років, а в окремих випадках з 14 років настає кримінальна відповідальність:
Побої та мордування - загальне завдання удару, побоїв або виховання інших насильницьких дій, які працюють фізичним болем і не спричинюють тілесних шкіл, - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи - до 1 року, групи - обмеження / запрошення волі до 5 років (ст. 126 Кримінального кодексу України).
Погроза вбивством, якщо були реальні підстави підключити до цього погрози - арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років (ст. 129 ККУ).
Хуліганство, тому грубо порушити громадське рішення з боку мотивів явної неповаги суспільству, яке забезпечує особливу зухвалість чи винятковим цинізмом, - штраф, арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до 5 років. Групове хуліганство - обмеження волі на строк до 5 років або поздоровлення волі на строк до 4 років (стаття 296 ККУ).
Умисне тяжке тілесне навчання - вітання волі на строк від 5 до 8 років (ст.121 ККУ).
Умисне легке тілесне навчання - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи на строк до одного року (ст. 125 ККУ).